PROGRAM - LÉTO 2017

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

 

 

Čtvrtek 20.7. od 21:00 Teorie tygra - 1. Promítání zdarma

Tragikomedie, ČR, 2016, 101 min

Režie: Radek Bajgar

Hrají: Jiří Bartoška, Eliška Balzerová, Iva Janžurová, Táňa Vilhelmová, Pavla Beretová, Jiří Havelka, Jakub Kohák

Přístupnost: pro všechny

Jan už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička totiž nerespektovala žádné jeho přání, v dobré víře, že ona sama lépe než on ví, co je pro něj dobré. Janovi začíná být jasné, že je na té samé cestě. Jeho žena se totiž také řídí přesvědčením, že za štěstí svého muže je zodpovědná výhradně ona. Janovi dojde, že už takto dál nemůže, nechce, neumí. Jednoho dne jej napadne způsob, jak získat zpět vládu nad svým životem. Jan se tak i díky němu vydává na cestu za naplněním toho, o čem se domnívá, že jsou jeho sny.


Čtvrtek 27.7. od 21:00 Bezva ženská na krku

Komedie, ČR, 2016, 97 min

Režie: Tomáš Hoffman

Hrají: Petra Hřebíčková, Ondřej Vetchý, Miroslav Táborský, Jiří Langmajer, Tereza Kostková, Jenovéfa Boková

Přístupnost: pro všechny

Sympatická Eliška je na plný úvazek milující manželkou charismatického a bohatého Pavla. Ovšem jen do té doby, než ji na prahu čtyřicítky milým a korektním způsobem požádá o rozvod. Když nový život, tak od základů! Eliška se rozhodne začít od nuly jako učitelka v malé vesničce. Rázovitý starosta nastěhuje Elišku do jednoho domu s nerudným Božíčkem, který díky svým vlastním neblahým zkušenostem s „ženskejma definitivně skončil“. Jeho jízlivost a hulvátství může trumfnout snad jen jeho povolání – Božíček pracuje ve vesnici jako hrobník. Eliška má ovšem na chlapy také momentálně spadeno, takže si rozhodně nenechá nic líbit…

 

Čtvrtek 3.8. od 21:00 Mamma Mia

Muzikál, USA, 2008, 108 min

Režie: Phyllida Lloyd

Hrají: Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried

Přístupnost: pro všechny

Sophie žije s mírně šílenou matkou Donnou na řeckém ostrůvku, kde vedou hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si dělá ryze praktické starosti, Sophie řeší jediný problém - kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka nelení a všechny tři na svatbu pozve. Příběh křišťálově čistý jako voda v každé lepší řecké zátoce dějově posouvají dopředu písničky od skupiny ABBA neodolatelně nazpívané hvězdami filmu.

 

Čtvrtek 10.8. od 21:00 Lida Baarová

 

Životopisný/historický/drama, ČR, SR, 2016, 106 min

Režie: Filip Renč

Hrají: Táňa Pauhofová, Karl Markovics, Gedeon Burkhard, Simona Stašová, Martin Huba, Lenka Vlasáková, Pavel Kříž

Přístupnost: do 12 let nevhodný

Česká herečka Lída Baarová je v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů, považovaných za evropský Hollywood. Po počátečních potížích nakonec okouzlí i davy fanoušků v celém Německu. Tisk ji vynese na titulní strany jako jednu z nejkrásnějších žen Evropy. Užívá si slávy i náklonnosti Gustava Fröhlicha, idolu všech německých žen. Ten je nejen partnerem před kamerou, ale stane se i jejím milencem. Obdiv neskrývá ani sám Hitler, který po návštěvě ateliérů Baarovou pozve k soukromé audienci na Říšském kancléřství. Hvězda Baarové strmě stoupá…


Čtvrtek 17.8. od 21:00 Zahradnictví: Rodinný přítel

milostné drama, ČR, SR, Polsko, 2017, 130 min

Režie: Jan Hřebejk

Hrají: Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger, Jiří Macháček, Gabriela Míčová, Klára Melíšková, Karel Dobrý, David Novotný, Lenka Krobotová, Sabina Remundová

Přístupnost: pro všechny

Rodinný přítel je první z filmů trilogie Zahradnictví, rodinné ságy, kterou Jan Hřebejk s Petrem Jarchovským považují za své „životní dílo“. Tři mladé ženy a jejich dvě děti čekají během německé okupace na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství mezitím obětavě pomáhá rodinný přítel, lékař Jiří. „Tento film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna. Vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady. Je intimním příběhem lásky, o které všichni vědí a všichni musí pomlčet,“ prozradil Petr Jarchovský.

 

Čtvrtek 24.8. od 20:30 Druhý báječný hotel Marigold

Komedie/drama, USA, 2015, 122 min

Režie: John Madden

Hrají: Richard Gere, Bill Nighy, Dev Patel, Judi Dench

Přístupnost: pro všechny

Báječný hotel Marigold leží v indickém Jaipuru a stal se útočištěm sedmi trochu potrhlých britských penzistů. Teď už je hotel plně obsazen stálými hosty a jeho manažerka Muriel i majitel Sonny chtějí své podnikání rozšířit. Mají totiž sen, který se jmenuje Druhý báječný hotel Marigold. Mezitím si ostatní členové jejich party užívají v Indii znovunalezenou chuť do života. Evelyn a Douglas si každodenně lámou hlavu nad tím, kam je asi zavedou jejich společné snídaně, kdežto Norman a Carol se už plaví po bouřlivých vodách společného vztahu. Madge oslňuje dva nápadníky najednou, ale má těžkou volbu, oba jsou totiž bohatými mahárádži. A aby se toho nedělo málo, blíží se Sonyho svatba se Sunainou.


Čtvrtek 31.8. od 20:30 Fakjů pane učiteli

Komedie, Německo, 2013, 118 min

Režie: Bora Dagtekin

Hrají: Elyas M’Barek, Karoline Herfurth, Katja Riemann

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let

Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B.


Čtvrtek 7.9. od 20:30 Dítě Bridget Jones

Komedie, Velká Británie/Francie/USA, 2016, 123 min

Režie: Sharon Maguire

Hrají: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey

Přístupnost: mládeži do 15 let nepřístupný

Tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. To dokáže vykolejit i Bridget, zvlášť když netuší, s kým počala. Stačí navštívit odvázaný festival a na něm se vyspat s pohledným cizincem a pak se na jiné akci přesvědčit, že stará láska nerezaví. A tak se Bridget ocitne ve velmi nezáviděníhodné situaci. Jak právník Mark Darcy, tak provozovatel internetové seznamky Jack Quant se sice k situaci postaví jako praví chlapi a jsou odhodlaní vytvořit rodinu, ale jak se blíží porod, Bridget cítí, že si musí vybrat. Normální člověk by poslal oba dva na testy otcovství. Jenže Bridget Jonesová není normální.

 


14.9. Doba ledová: Mamutí drcnutí /Noc v muzeu: Tajemství hrobky